tipy na výlety

Návštěva ostrovů Skiatos - Skopelos - Alonisos

Trajektem nebo rychlou lodí z přístavu Volos. Cesta trajektem trvá hodinu a půl a trajekt má zástavku na každém z ostrovů. Ostrovy jsou kouzelné, na Skiatosu a poloostrovu Pylion se natáčel slavný film Mama mia. Ostrovy jsou součástí oblasti Sporád, které jsou známy hlavně jachtařům. 

Návštěva ostrovů Skiathos - Skopelos - Alonisos
Nejlepší pláže v okolí

Nejlepší pláže v okolí

Celý záliv v Egejském moři s názvem Pgasitikos je lemován nespočetným množstvím pláží s pískem, oblázky a nebo skalami. Doporučujeme pláž Kala Nera s krásnou oblázkovou pláží, restauracemi a obchůdky vzdálenou od domu 45 min. autem. Na druhou stranu zálivu jsou pláže s černým pískem např. V městečku Achilio.

Portaria

Kouzelné horské městečko vysoko v horách s obchůdky,Tavernami, hotely a pravou Řeckou atmosférou pod horou Pylion.

Portaria - kouzelné horské městečko
Taverny v okolí

Trikeri

Místo vzdálené hodinu a půl cesty od domu, kde je krásná vyhlídka na ostrovy a cesta městečkem do otevřeného chrámu.Cestou se můžete zastavit v Milině na oběd, kde mají vždy čerstvé ryby.

Taverny

Severní Řecko je známé svými tavernami, říká se jim Cipurárny a jsou rozeseté po celém zálivu.Objednat si cipuro ( tvrdý alkohol) znamená ochutnávku jídel s dary moře a výbornými řeckými specialitami. Je to mnohem levnější, než objednávka jednotlivých jídel z menu.Poznáte je podle řekých papírových ubrusů.

IMG_20200625_205509